Fomin - News

  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
    
ФОМІН
Ігор Юрійович
Адвокат є другом, радником людини, яка за його щирим переконанням невинна взагалі, чи не на стільки і не у тому, в чому її звинувачують.
А. Ф. Коні
Новини
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ адвоката Ігоря Фоміна до Програмної Ради “Громадського телебачення” (“Hromadske”), донорів проекту “Hromadske”, Комісії з журналістської етики, ГО “Детектор-медіа”, інтернет-видання “Телекритика”, всієї журналістської спільноти в Україні
26.06.2018
Я звертаюсь до журналістської спільноти в Україні, експертів, юристів, громадськості із проханням надати критичну і відверту оцінку діям журналістів агенції розслідувань «Слідство.Інфо», які, на моє переконання, грубо порушили стандарти професійної етики і вдалися до відвертих маніпуляцій із громадською думкою. Також, звертаюсь до донорів проекту “Hromadske” із проханням проаналізувати цей кейс і надати належну правову і професійну оцінку діям журналістів, які, на мою думку, поступилися принципами неупередженості і об’єктивності на користь одноденних рейтингів і резонансного інформаційного приводу.

10 червня 2018 року незалежна українська агенція журналістських розслідувань «Слідство.Інфо» оприлюднила фільм «Генеральна домовленість», в якому подано неправдиву інформацію стосовно перебігу справи екс-міністра фінансів України Юрія Колобова, адвокатом якого я виступав. Більше того, у фільмі-розслідуванні журналісти свідомо зманіпулювали фактами про мою діяльність як адвоката. В результаті матеріал не лише спотворив інформацію з життя мого підзахисного, але і поставив під сумнів особисто мою професійну гідність і репутацію. Юридично чисту справу, яку підтвердив своїм рішенням не український, а іспанський суд, глядачеві даного фільму було представлено як маніпуляцію і “корупційну історію”. Все це взагалі не має жодного відношення ані до мого підзахисного, ані до моєї адвокатської практики.

Звертаю особливу увагу на те, що під час зйомок журналістам було надано всю наявну і об’єктивну інформацію, включно із офіційними документами. Фактично у фільмі показана вигадана історія про те, що начебто Юрія Колобова було звільнено з в’язниці завдяки моїм особистим як адвоката зв’язкам із генпрокурором Луценком. А насправді Колобова було звільнено з-під варти ще до того, як я увійшов у справу і став його захисником.

Важливо! Всі юридичні події у судах Королівстві Іспанія відбулись до призначення Юрія Луценка Генеральним прокурором України (травень 2016 року). Після звільнення Юрія Колобова і відмови в екстрадиції, кропітка адвокатська робота тривала ще протягом майже трьох років. Захистом було проведено 5 експертиз, у тому числі – із застосуванням поліграфу (детектору брехні). Всі здобутки у справі відбулись виключно завдяки професійним діям захисту, наслідком яких стали рішення іспанських і українських судів на користь мого підзахисного. Юрій Колобов – єдиний член уряду часів Миколи Азарова, якому європейська країна – Королівство Іспанія надала політичний притулок.

Для кращого розуміння масштабів маніпуляції наведу кілька прикладів, як все було насправді, і що у результаті було показано у фільмі «Генеральна домовленість».


Ось як це було показано у фільмі “Генеральна домовленість” (дослівний зміст закадрового тексту):

· “Юрій Колобов провів у іспанській в’язниці 8 місяців. Тоді він познайомився з Ігорем Фоміним, який і став його адвокатом. До цього екс-міністра захищали кілька українських та іспанських адвокатів. З появою Фоміна у справі почалися суттєві зрушення. Адвокат вважає звинувачення у справі про “Укртелеком” просто думкою окремих прокурорів”.

· “Вийти з іспанської в’язниці, Колобову допоміг лист з української прокуратури з підписом заступника Генпрокурора. У цьому документі від 15 вересня 2015 року йшлося, що Юрій Колобов фігурує у справі як свідок, а не підозрюваний. Пізніше, Генеральна прокуратура заявила буцімто ніколи не писала такого листа. Що це підробка.

І Колобов, і Фомін стверджують, що не причетні до листа і він їм лише нашкодив.

Та саме цей лист уплинув на рішення Іспанії, відмовити у екстрадиції Колобова. У цьому є логіка, якщо людина свідок, а не підозрюваний, то немає потреби видавати її. Через кілька місяців, після того, як Юрія Колобова випустили з іспанської в’язниці, на основі сумнівного листа, Генпрокуратура почала розслідування цієї сумнівної підробки”.

· “Юрій Колобов вийшов із в’язниці і з новим адвокатом, його справа почала просуватися швидше. Невдовзі статтю змінили і екс-чиновника вже підозрювали у службовій недбалості, без жодних зловживань.

Ще через кілька місяців, справу взагалі закрили, а Колобова звільнили від відповідальності за давністю злочину. Можливо колишньому Міністру фінансів пощастило з адвокатом, який особисто знає Генерального прокурора Юрія Луценка і не приховує факт переговорів з відомством у справі свого підзахисного”.


А ось як все було насправді.

Факт 1

Юрій Колобов був звільнений з-під варти Національним судом Іспанії ще 21 жовтня 2015 року. На цей час я взагалі не був його захисником. Українськими адвокатами Колобова були Інна Рафальська та Ігор Бойко, контракт з якими він припинив 24 листопада 2015 року. І тільки 24 листопада 2015 року, вже після того, як рішенням Національного суду Іспанії екс-міністр фінансів України був звільнений з в’язниці, я офіційно уклав контракт на його захист.

Факт 2.

У справі Юрія Колобова фігурує лист з Генеральної прокуратури України. Цей лист наданий іспанським адвокатам Юрія Колобова особою яку вони не розголошують. Пізніше стало відомо, що нібито цей лист не підписував заступник Генерального прокурора України.

Ні іспанська, ні українська сторона захисту не будували свою позицію в Національному суді Іспанії на тому, що Юрій Колобов є свідком у справі. Але така позиція журналістів свідчить про відсутність елементарного розуміння кримінального процесу, оскільки свідків не затримують, не тримають під вартою, і не розглядають в суді питання їх екстрадиції. Зробити з підозрюваного Юрія Колобова свідка могла лише постанова прокурора чи суду про закриття кримінального провадження стосовно його особи.

Звертаю увагу! За документами української прокуратури на час появи у адвокатів Іспанії “підробного листа” (жовтень 2015 року) я взагалі не був адвокатом Юрія Колобова. Сам екс-міністр фінансів України утримувався за вимогою прокуратури України під вартою у місті Мадрид. Всі бесіди у такому закладі, в тому числі з адвокатами, згідно з іспанським законодавством записуються. Відповідно, навіть теоретично виключено нашу участь у будь-якій недолугій фальсифікації, так само, як можливість спілкуватись про такі речі.

Факт 3

Національний суд Королівства Іспанія 15 січня 2016 року відмовив у проханні України про екстрадицію Юрія Колобова, оскільки дійшов висновку, що у повідомлені про підозру проти нього немає доказів його вини. В Національному суді Іспанії його процесуальний статус підозрюваного не викликає сумніву і ніколи не ставився під сумнів ні його іспанськими захисниками, ні мною, його українським захисником.

Юрій Колобов отримав політичний притулок в Королівстві Іспанія 06 вересня 2017 року. Компетентні органи Королівства Іспанія дійшли до висновку про політичні, а не юридичні підстави його кримінального переслідування в Україні. Неупереджений, всебічний і об’єктивний розгляд цього питання не викликає сумніву.

Рішення всіх судів у справі Юрія Колобова є публічними документами, які доступні для ознайомлення.

Будь-які брудні натяки у фільмі “Генеральна домовленість” на те, що Ігор Фомін виконував обов’язки адвоката щодо захисту прав Юрія Колобова як “знайомий” Луценка – є прямою фальсифікацією, намаганням очорнити мою репутацію, поставити під сумнів переможні результати моєї роботи протягом трьох років у двох державах, судах і міжнародних інституціях.

За тридцять один рік своєї практики адвоката я провів тисячі судових справ. В багатьох з них перемагав. За часів Віктора Януковича я захищав від політично мотивованих кримінальних переслідувань міністрів уряду Юлії Тимошенко Богдана Данилишина, Юрія Луценка, Євгена Корнійчука. Завдяки професійному захисту вперше суд європейської держави Чехії відмовив у екстрадиції Богдана Данилишина, він став першим урядовцем, який отримав там політичний притулок.

Щодо Юрія Луценка, то було постановлено рішення Європейського суду із захисту прав людини і основоположних свобод про політичні, а не юридичні мотиви його кримінального переслідування. Виграна також в Європейському суді з прав людини і справа Євгена Корнійчука. Всі підзахисні в подальшому виправдані судами України: Богдан Данилишин (зараз Голова Наглядової Ради Національного Банку України), Юрій Луценко (Генеральний прокурор України).

Я дійсно пишаюсь своїми справами, здобутим авторитетом, можливістю дружити і вільно спілкуватись зі своїми колишніми підзахисними. Однак це не підстава знецінювати тяжку працю, принциповість в досягненні мети правосуддя.

Переконаний, що професіоналізм і об’єктивність, так само як і прагнення у всьому слідувати букві закону і принципу справедливості – є основою професії не лише адвоката, але і журналіста. Враховуючи роль інформації і ЗМІ у сучасному світі, а також вплив на формування громадської думки, стандарти професійної етики мають бути фундаментом для всіх медіа. За кожним словом, як і за кожною справою стоять реальні люди, їх життя. Бездоганна репутація і довіра не повинні бути розмінною монетою для поважної журналістської спільноти.


Ігор Фомін

Адвокат, керуючий партнер адвокатського об`єднання «Фомін і партнери»
Інші новини
16
жовтня
Нарушение в защите
11
жовтня
Експерти звертають увагу на значне втручання виконавчої влади у діяльність системи правосуддя
14
вересня
14 вересня 2019 року в приміщенні Одеського апеляційного суду відбувся семінар із підвищення кваліфікації адвокатів, організований Радою адвокатів Одеської області за темою: «Професійно-етичні питання адвокатської діяльності»
13
вересня
«Не можна оцінювати роботу суддів способом їхнього обрання», – член Вищої ради правосуддя Ігор Фомін
12
травня
Игорь Фомин: государство – это параллельная юридическая реальность. Есть только люди и их поступки
26
червня
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ адвоката Ігоря Фоміна до Програмної Ради “Громадського телебачення” (“Hromadske”), донорів проекту “Hromadske”, Комісії з журналістської етики, ГО “Детектор-медіа”, інтернет-видання “Телекритика”, всієї журналістської спільноти в Україні
26
березня
Синдром Савченко
20
березня
«Правки Лозового»: поголовная амнистия или ручное управление судами?
02
березня
Создание Антикоррупционного суда: юрист указал на недостатки закона
01
березня
Адвокат Игорь Фомин: "Колобов пошел на полиграф и доказал, что не совершал никаких преступлений"
31
січня
Рішення у справі Євгена Корнійчука
16
січня
НАБУ ошиблось. Слишком сладкой была наживка – адвокат Насирова
15
січня
Насирова задержали так же, как Луценко – известный адвокат
13
листопада
Оксана Дитинко виступила з доповіддю на тему «Заочне кримінальне провадження в Україні»
03
листопада
Правоохранительные органы соревнуются по популярности в Facebook
09
жовтня
Лекція в Інституті Міжнародних відносин
15
червня
Проблеми застосування заходів забезпечення безпеки у кримінальному провадженні
15
березня
Обговорення ключових положень проекту змін до Закону України
24
лютого
Круглий стіл на тему: «Порушення прав і гарантій адвокатської діяльності та посягання на безпеку адвокатів як загроза правосуддю»
06
лютого
По иронии судьбы Януковича судят по одному из "Диктаторских законов"
04
лютого
Адвокатура в уголовном процессе. Часть 1
01
лютого
Власть и её вассалы. После приговора Юрия Луценко.
19
січня
После Страсбурга
05
січня
Власть и ее вассалы. Апелляция (начало)
06
жовтня
Власть и ее вассалы. Апелляция, судебное слушание.
22
серпня
Человек без паспорта, или одиннадцать лет в поисках правосудия в Украине. Часть 1.