ФОМІН
Ігор Юрійович
Керуючий партнер адвокатського об`єднання «Фомін і партнери»
Адвокат є другом, радником людини, яка за його щирим переконанням невинна взагалі, чи не на стільки і не у тому, в чому її звинувачують.
А. Ф. Коні
Новини
Обговорення ключових положень проекту змін до Закону України
15.03.2017

14 квітня 2016 р. у Львові відбувся круглий стіл «Обговорення ключових положень проекту змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність, присвячений темі «Реформа адвокатури:очікування адвокатів» На заході, проведеному за ініціативою Асоціації правників України свою позицію щодо вимог для зайняття посади помічника адвоката та процесу збору доказів виклав відомий адвокат та правозахисник, керуючий партнер «Fomin&Partner» Ігор Фомін. Точка зору адвоката зводиться до того, що помічником адвоката може бути особа, яка має освітньо-професійний ступінь бакалавра. Саме такої освіти достатньо для набуття адвокатського досвіду та розвитку професійних навичок.

<<Якщо ми кажемо що треба мати магістерську освіту, то це треба для того, щоб стажуватись та стати адвокатом, але, для того, щоб бути помічником адвоката, отримати якийсь досвід, звички, усе, що потрібно для того, щоб в подальшому розвивати свою юридичну діяльність, думаю, бакалавра достатньо>>

Особливу увагу Ігор Фомін приділив проблемам необхідності законодавчої регламентації процедури збору доказів, у тому числі необхідності закріплення за адвокатами права доступу до інформації.

<<Хочу звернути увагу, що багато розмов точиться навколо цього, бо люди не розуміють, що ми не можемо робити інакше, ми живемо за старим КПК. Ми звикли, що наступає час ( стара ст. 218), коли ми приходимо і починаємо дивитися матеріали старої кримінальної справи. На сьогодні, такої процедури немає. Треба про неї забути, вона сьогодні звучить «відкриття стороною обвинувачення і стороною захисту доказів». Якщо ми не будемо мати права збирати докази, що ми будемо відкривати стороні обвинувачення!? Далі ми переходимо до процедури, бо без цього права адвокатури вже немає. В мене часто запитують, чи може адвокат мати доступ до державної таємниці. Може, і зобов`язаний, якщо це потрібно для здійснення захисту у кримінальному провадженні>> зауважив І.Фомін